Nová práce? Nový šatník!

Nastupujete do nového zaměstnaní, kde je vyžadován určitý dress code? Ať už je důvod pro doplnění vašeho šatníku elegantní módou jakýkoliv i zde se můžete odvázat. Je jedno, jestli se cítíte lépe v šatech či kalhotách v kombinaci s halenkou, obě varianty mohou mít zajímavé řešení.

Muži to mají při vypravování do práce snadné, obléknou košili, případně vyberou kravatu, sáhnou po černých botách a mají vystaráno. Ženy mají s oblékáním více starostí. Celý outfit musí ladit, chtějí se v něm cítit krásně, ale i pohodlně. Při výběru správného modelu přemýšlejte o tom, jak chcete v daném kousku vypadat a působit na kolegy či šéfa. Určitě nechcete nikoho provokovat nebo naopak působit ke svému pracovišti lhostejně. Jistě chcete vypadat reprezentativně. Oblečení by o vás mělo na první pohled říct, že vás práce baví a vážíte si jí stejně, jako svých kolegů.

Originální dámské šaty

Ideální volbou je mít v šatníku několik kousků šatů, které můžete střídat podle nálady i počasí. Dámské elegantní šaty zvolte v barvě, která je vám blízká. Je nutné, abyste se po celý den cítila příjemně, proto se nenuťte do něčeho, o čem víte, že není váš styl. Nebojte se drobných detailů, jakými jsou krajka nebo nařasení, šaty rafinovaně ozvláštní a pomohou skrýt menší nedostatky na postavě. Výše střižený pas nebo právě nařasení na straně skryje větší bříško a zvýrazní pas. Ideální délka šatů do pracovního prostředí je těsně nad kolena.

50

Nezapomeňte, že by šaty měly mít decentnější výstřih. Pokud zvolíte černé šaty bez rukávů, můžete je snadno oživit barevným sakem v tlumeném, pastelovém odstínu. Zásadní je i správná velikost. Abyste se po celý den cítila v práci příjemně, měly by mít šaty pohodlný střih, ve kterém se budete cítit komfortně jak při práci za stolem, tak i při běhání po úřadech.

Nebojte se výrazného střihu. Vypasované šaty více lichotí postavě než šaty bez tvaru. I když si myslíte, že vaše postava není dokonalá, právě šikovně vypasované šaty postavu pěkně zpevní a zformují.

60

Kalhoty a halenka?

Dáváte li přednost kalhotám, je vhodné mít v šatníku výběr z jednoduchých kousků. Nejlepší volbou jsou jednobarevné, elegantní halenky, které opět velmi snadno zkombinujete, ať už s kalhoty či sukní. Jednobarevné kousky jsou také ideální pro různé doplňky, jako jsou výraznější pásky a náhrdelníky. Pokud zvolíte spíše jemné doplňky a šperky, budete působit velmi stylově a elegantně.

Nezapomínejte také na pohodlnou obuv. Zvolte tak vysoký podpatek, na jaký jste zvyklé. Čím širší podpatek, tím větší stabilita a pohodlí. Nemusíte se bát ani otevřené obuvi, v tomto případě je však nezbytné dbát na dokonalou pedikúru.

Čeho se vyvarovat?

  • Dávejte pozor na velké množství výrazných doplňků. Zvolíte-li masivní náhrdelník, zapomeňte na výrazné náušnice, náramek nebo pásek.
  • Do kanceláře nikdy nenoste kraťasy jakékoliv délky.
  • Žabky nebo sportovní sandály také nejsou ideální volba.
  • Věnujte pozornost výběru prádla, i to musí perfektně padnout a být naprosto neviditelné.
  • Potisky, flitry a podobné zdobení nepůsobí příliš reprezentativně.

80

 www.veraal-shop.cz

doprava-zdarma


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Ověření: vepište správné číslo do prázdného políčka *