Jak vybrat tu pravou sukni

Sukni je třeba vybírat nejen dle vlastního vkusu, ale také s rozvahou a vědomím, na jakou příležitost sukni chceme. Pokud si pořídíte extra elegantní kousek do práce, je to sice správný výběr, ale pokud ji v běžném životě neunosíte, není to zrovna nejpraktičtější volba. Proto je ideálnější zvolit takový, elegantní model, který bude v tak klasickém střihu a barvě, že jej budete moci skvěle kombinovat i ve volný čas. Je škoda, aby byl ve Vašem šatníku jakýkoliv nekombinovatelný kousek oblečení, proto pro Vás máme pár rad a tipů!

První faktor, podle kterého byste se měly rozhodovat při výběru, je Vaše postava. Je to jednoduché. Pokud Vám neporadí přímo prodejce, tak stačí vědět, že:

Pokud máte stejně široký obvod přes prsa a boky, rozhodně je nezbytné, vybrat takovou sukni, která má jasně vyznačený pas, případně je její součástí pásek, který Vaši postavu vytvaruje a pas zúží, to je tedy první typ postavy.

Druhý typ postavy máte v tom případě, pokud Vaše boky jsou užší než ramena a Vaše poprsí je větší velikosti. V tomto případě na Vaší postavě skvěle vynikne sukně pouzdrového střihu. Může být doplněna i o takové aplikace, jako jsou například volány, krajka. Rozhodně vybírejte padnoucí, ne příliš upnuté modely, nejlépe beze vzoru a v jednotné barvě.

Naopak pokud máte užší ramena a široké boky, doporučujeme pak užší, rovné střihy, které Vaše bohy zbytečně nerozšíří. Vyvarujte se sukním do A, světlým sukním, volte raději tmavší odstíny a pro horní část postavy pak klidně světlé, jasné odstíny.

Stejně jako u předchozího typu platí doporučení, vybírat sukně v jednotné barvě. Máte větší poprsí, boky, ale vosí pas? Vyzkoušejte pouzdrovou sukni s vysokým pasem, budete vypadat jako bohyně! V případě, že je Váš obvod pasu stejný, jako obvod hrudi a máte krásné, štíhlé nohy, nebojte se vybírat ze sukní v délce nad kolena až do půli stehen, doplněnou o široký, stylový pásek. Pásky nejsou vždy součástí modelu, ale v dnešní nabídce doplňků, není problém ke každému modelu najít ten správný, ladící pásek. Ideální je jej vybírat až poté, co si sukni pořídíte a můžete vše vyzkoušet dohromady a rozhodnout se, zda je ideálnější úzký jemný, či široký a výrazný pásek.

Do práce jsou ideální sukně v jednoduchém, klasickém střihu, které můžete skvěle kombinovat s horním dílem a měnit tak vzhled outfitu po celý týden, a to s využitím pouze jednoho modelu. Pro tyto sukně najdete využití také na společenské události, pracovní akce, školení, formální večírky. Pokud hledáte sukni na party či volný čas, zde se meze nekladou, pouze délka by měla být vhodná do společnosti, tedy minimálně do půli stehen. Výjimku samozřejmě tvoří sukně na pláž či sportovní aktivity.

Pokud si s výběrem nejste jisti, doporučujeme, vzít si na nákupy poradce, kamarádku, kamaráda, který Vám jistě s výběrem rád poradí. Nebojte se zeptat i prodejce, má již zkušenosti a jeho rady budou jistě na místě.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Ověření: vepište správné číslo do prázdného políčka *