Jak kombinovat oblečení?

Oblečení v našem šatníku o nás vypoví ledacos – to, jaký máme styl, co máme a nemáme rádi a samozřejmě také to, jak moc a jak dobře umíme kombinovat různé kousky. Spousta žen má z kombinování různorodého oblečení strach. Říkají si, jestli to nebude příliš a zda se na ně okolí nebude tvářit divně. Když se ale naučíte pár hlavních zásad, které u kombinování platí, rozhodně se nemáte čeho bát!

Kvalitní základ

Jsou určité druhy oblečení a barvy, které se dají kombinovat s takřka čímkoliv. Základem v šatníku by tak měla být tílka a trička v černé a bílé barvě, košile, které skvěle využijete na slavnostnější události, ale zároveň je můžete využít právě v kombinaci s jinými, méně slavnostními kousky a doplňky. Pohodlné sako nebo třeba jednobarevné trendy šaty by měly být samozřejmostí. Přes jednobarevné (například bílé) tílko se dá bez přemýšlení hodit sako, hodí se jak k džínům, tak i ke společenským kalhotám nebo k sukni. Takové kousky by rozhodně neměli nikomu chybět.

Vše se musí doplňovat

Volba materiálu a střihu je také důležitá. Vždy by mělo být hlavní zásadou, že jednotlivé druhy oblečení se nesmí přebíjet, ale doplňovat. To znamená, pokud si budu chtít vzít větší vršek (např. maxi svetr), je ideální doplnit to upnutějšími jeansy, aby vše působilo vyváženě. Stejně tak, když si vezmu volné kalhoty, hodí se k nim spíše vršek, který bude více na tělo.

Vzory

Na co dávat dobrý pozor jsou vzory. Všeho by mělo být akorát, a když si vezmete pruhované tričko, pruhované kalhoty a pruhovanou kabelku, bude proužků už prostě moc. Kombinovat proužky, kolečka, čtverečky a křížky v jednom outfitu není nic dobrého.

Stejně tak, když si vezmete sukni s květinovým vzorem, je vhodné k ní barevně sladit halenku, stylový top či košili. Barvu tedy volíme podle toho, jaká barva na sukni převažuje. Věnujte pozornost těmto drobným detailům, Váš outfit díky nim dosáhne sjednocení, vše bude ladit a vypadat stylově.

Šperky

Důležité není jen kombinovat oblečení mezi sebou, ale i se šperky. Opět tu platí velice jednoduché pravidlo. Když si vezmu nápaditý a výrazný outfit, je lepší k němu volit méně nápadné šperky. Když si vezmu něco méně výrazného a jednoduchého, můžu zvolit honosnější a větší doplňky. Platí to tak i u kabelek, šátků a jiných doplňků.

Na co se při tvorbě Vašeho outfitu soustředíte Vy? Napište nám Vaše tipy do komentářů a podělte se o své zkušenosti s ostatními.


1 Comments on this post

  1. Více méně toto platí i o špercích. Každá žena by měla mít univerzální stříbrnou sadu , která se hodí ke každému oblečení, černou k elegantnějším modelům a zlatou pro kombinovaní s ostatními barvami v šatníku.

    Náušnice swarovski / Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Ověření: vepište správné číslo do prázdného políčka *