Stylové elegantní šaty pro Vás

Elegantní šaty pro všechny!

I když pro někoho může být oblečení tím posledním, čím by se chtěl zabývat, oblečení udělá s člověkem hodně. Správně zvolenými šaty nebo džíny můžete zakrýt jisté nedostatky, jako jsou široké boky nebo málo znatelný pas. Naopak když si člověk dobře nevybere, svoje nedostatky může ještě více zviditelnit. Proto je určitě na místě zajímat se o to, jak se oblékat a mělo by být už samozřejmostí mít oblečení dobře padnoucí a čisté.

Když se ale do tohoto tématu ponoříme hlouběji, jaký styl oblékání je ten pravý? To Vám nikdo neřekne a každý si musí vybrat sám, co se mu líbí a jak by chtěl, aby ho okolí vnímalo. Elegance nemusí být nutně styl, který někdo má nebo nemá – každá žena by měla mít k dispozici elegantní oblečení pro zvláštní příležitosti, protože ne vždy se hodí tenisky, džíny a vytahané triko. Člověk, který se obléká elegantně, by měl mít vkus, jistý půvab, měl by být uhlazený a graciézní – toho všeho se dá pomocí oblečení dosáhnout. Jak? To Vám právě teď poradíme!

Kvalitní, čistý oděv a střih.

Čistota by měla být samozřejmost, to už snad není potřeba dodávat. Stejně takovou samozřejmostí by měla být kvalita látky. Pokud je oblečení skutečně nekvalitní, špatně ušité, je to poznat a eleganci to skutečně nepřidává. Lezoucí nitky, křivé švy – to do společnosti, kde by měl být určitý dress code, nepatří. Stejně tak není hezké, když jsou šaty vybledlé nebo jinak časem znehodnocené.

Pozor na střih, který nesedí. Pokud se chceme obléknout elegantně, dbáme i na nejmenší detaily a musíme se přesvědčit už při výběru oblečení o tom, že nám vybrané elegantní šaty perfektně sedí. Různé krabacení  šatů nebo když se posouvají někam, kam nemají a něco nejsou schopny zakrýt – na to pozor.

Kombinování?

I když ta bílá košile, kterou má možná někdo ve skříni vůbec není elegantní, když se zkombinuje s roztrhanými kalhotami, něco jiného může být, když jí zkombinujeme s dobře padnoucí sukní a sakem.

Každý kus oděvu nemusí být klenotem elegance, hodně i záleží na tom, jak vypadá celek a jak jsme outfit zkombinovali. Opatrní musíme být v barvách – neonové barvy, které bijí do očí , rozhodně nepatří do této sféry módy.

I doplňky tvoří celek!

Doplňky mohou udělat spoustu zázraků a mohou nám prokázat dobrou službu. Jen musíme opatrně vybírat tak, aby nám slušely, hodily se k oblečení jak stylově, tak i barvou. K obyčejným šatům nebo k jednoduššímu outfitu si můžete dovolit odvážnější a výraznější šperk, když je však oblečení samo o sobě dost výrazné, šperky volíme střídmě.

Co raději nechat doma?

Pokud se chystáte na nějakou společenskou akci a chcete být elegantní, jsou určité věci, které je lepší nechat ve skříni. Příkladem mohou být sportovní boty nebo kabelka (k elegantním šatům to skutečně nepadne), různé až příliš hravé a výrazné kousky oblečení jako jsou barevně pruhované punčochy, a dokonce i džínová sukně zrovna není tím pravým.

A na závěr je určitě důležité říct, že mnohdy by se lidé měli i chováním a postojem ztotožnit se svým elegantním oblečením. Přeci jen, není pěkné, když žena v elegantních šatech se hrbí nebo mluví vulgárně. 

Souhlasíte s námi? Podělte se s Vašim názorem v komentáři pod článkem.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Ověření: vepište správné číslo do prázdného políčka *